Nimbus NB-TORR-M

Nimbus Torrance Slim Fit miesten farkkukauluspaita

Katso naisten malli

Torrance-farkkukauluspaidan kapeampi Slim Fit -versio miehille. Hieman joustava indigonsininen puuvilladenim on pesty valmiina vaatteena, ja mallissa on button down -kaulus, rintatasku ja varjostetun tummansiniset napit. Lue lisää tuotteesta ↓

Materiaali
Puuvilla
Kangaspaino
175 g/m²
Istuvuus
Slim Fit Istuvuusopas
Sukupuoli
Miehet
Koot
S–2XL
Sertifikaatit
  • OEKO-TEX

Väri Indigo

Koot saatavilla valitussa värissä

  • S
  • M
  • L
  • XL
  • 2XL

67,10 € /kpl (alv 0 %)

84,21 €/kpl alv 25,5 %

20 kpl · pienikokoinen brodeeraus

Laske hinta

Laske hinta

Valitse logo, paikat ja määrät. Hinta päivittyy heti.

1 Painatus vai brodeeraus?

Toteutus: Brodeeraus (valitsimme logollesi sopivan menetelmän)

Vertaa menetelmiä ja valitse itse
  • Silkkipainatus

    Sopii parhaiten
    1–4-väriset logot ja tekstit, isommat erät, yritys- ja tapahtumavaatteet.
    Hyvää
    Kestävin painatus. Muste imeytyy kankaaseen, joten pinta on pehmeä ja hengittävä. Tarkat Pantone-sävyt. Edullisin isoissa erissä.
    Huomioi
    Jokainen väri nostaa hintaa. Värillisiin ja tummiin vaatteisiin painetaan valkoinen pohjaväri, joka sisältyy hintaan. Ei sovi valokuviin eikä liukuväreihin.
  • DTF-painatus

    Sopii parhaiten
    Monivärinen logo tai kuva pienessä erässä, nimet ja numerot.
    Hyvää
    Kaikki värit ja valokuvat samaan hintaan, vaatteen väristä riippumatta. Tarkat yksityiskohdat.
    Huomioi
    Siirtopainatus jää kankaan pinnalle, tuntuu kalvona ja hengittää heikommin. Iso painatus jäykistää. Ei yhtä kestävä kuin silkkipainatus.
  • Brodeeraus

    Sopii parhaiten
    Rintalogot, pikeet, hupparit, takit ja lippikset. Edustusvaatteet.
    Hyvää
    Arvokas, kolmiulotteinen ilme. Erittäin kestävä, ei haalistu eikä halkeile. Hinta ei riipu vaatteen väristä.
    Huomioi
    Pienet yksityiskohdat ja ohuet tekstit eivät toistu. Ei liukuvärejä. Iso brodeeraus (selkä) on kallis, ja ohuessa paidassa brodeeraus voi kiristää.
2 Mihin logo tulee?

Vasen ja oikea vaatteen käyttäjän näkökulmasta.

Logon leveys (valinnainen)
cmenintään 10 cm
3 Värit ja määrät
67,10 € / kpl
Hintaportaat, € / kpl alv 0 %

Hinnat / kpl alv 0 %. Minimi 10 kpl, värit lasketaan yhteen.

Lisätiedot (valinnainen)

Näin tilaus etenee

  1. Valitse ja laske

    Valitse väri, määrä ja painatukset. Näet hinta-arvion heti.

  2. Lähetä tarjouspyyntö

    Lisää tuote tarjouskoriin ja liitä logo ja kokojakauma. Voit lisätä koriin useita värejä ja tuotteita.

  3. Hyväksy vedos

    Lähetämme vedoksen. Tuotanto alkaa vasta hyväksynnästäsi.

  4. Tuotanto

    Noin 2–3 viikkoa vedoksen hyväksymisestä.

  5. Toimitus

    Koko Suomeen. Toimituskulut sisältyvät hintaan.

Tuotetiedot

Tuotekuvaus

Torrance-farkkukauluspaidan kapeampi Slim Fit -versio miehille. Hieman joustava indigonsininen puuvilladenim on pesty valmiina vaatteena, ja mallissa on button down -kaulus, rintatasku ja varjostetun tummansiniset napit.
Materiaali on 98 % puuvilla / 2 % elastaani, paino 175 g/m². Koot S–2XL, 1 väri: Indigo.
Logon voi painaa silkkipainatuksella tai DTF-painatuksella, ja brodeeraus sopii etenkin rintalogoon. Mallista on myös naisten versio.
  • 98 % puuvilla / 2 % elastaani, 175 g/m²
  • Joustava denim, pesty valmiina vaatteena
  • Slim Fit -leikkaus
  • Button down -kaulus ja rintatasku

Kokotaulukko ja mitat

S–2XL
Mitat (cm)SMLXL2XL
Kaulanympärys (cm)40,54243,54546,5
Hihanpituus olkasaumasta (cm)6667,5697173
Olkaleveys (cm)45464748,550
Rinnanympärys ½ (cm)5254565962
Vyötärö ½ (cm)49,551,553,556,559,5
Alareunan leveys ½ (cm)5254565962
Pituus selkäkeskeltä (cm)7577798183

Materiaali ja tuotetiedot

Puuvilla, 175 g/m²
TuotekoodiNB-TORR-M
Materiaali98 % puuvilla / 2 % elastaani
Paino175 g/m²
IstuvuusSlim Fit
KootS–2XL

Hoito-ohjeet

  • Konepesu enintään 30 °C, normaali ohjelma
  • Ei valkaisua
  • Ei rumpukuivausta
  • Silitys enintään 110 °C ilman höyryä
  • Ei kemiallista pesua
  • Pese nurinpäin käännettynä painatuksen suojaamiseksi

Merkkaustavat

Silkkipainatus, DTF-painatus, brodeeraus

Soveltuu painatukseen ja brodeeraukseen.

Silkkipainatus
Kestävin ja edullisin menetelmä suurille erille. Jopa 5 painoväriä Pantone-spottiväreillä. Paras hinta-laatu-suhde isoissa tilauksissa.

DTF-painatus
Täysväripainatus valokuville, liukuväreille ja monimutkaisille grafiikoille. Sopii myös pienemmille erille.

Lämpösiirtopainatus
Yksi- ja moniväriset logot ja tekstit, myös pienet erät ja nimet.

Brodeeraus
Klassinen ja kestävä merkkaus langalla. Erityisen suosittu huppareissa, collegepaidoissa, pikeepaidoissa, takeissa ja lippiksissä. Ehdotamme sopivan koon ja toteutustavan, jotta brodeerauksesta tulee hyvännäköinen.

Lue lisää painatusmenetelmistä →

Sertifikaatit

OEKO-TEX, amfori BSCI
  • OEKO-TEX® STANDARD 100Sertifikaatti: Nimbus Nordic A/S · 2476-417Tuotteen jokainen osa (lanka, nappi, tarvike) on testattu yli 1 000 haitallisen aineen varalta. Ei kerro luomusta, kierrätyksestä eikä työoloista. Standardin sivu
  • Valmistettu amfori BSCI -auditoidussa tehtaassaamfori BSCI on yritysten ohjelma, jossa toimittajatehtaiden työoloja auditoidaan ja parannetaan. Se ei ole sertifiointi eikä tuotemerkki. Standardin sivu

Sertifikaatti koskee valmistajan painamatonta tuotetta. Painatus tai brodeeraus ei kuulu sertifiointiin.

Aineisto-ohjeet

Suositellut tiedostomuodot

FormaattiSoveltuvuus
.ai, .eps, .pdf (vektori)Paras, kaikki menetelmät
.svgHyvä, kaikki menetelmät
.png (min 300 dpi)DTF, lämpösiirto, silkkipaino
.jpg (min 300 dpi)DTF, lämpösiirto, silkkipaino

Huomioitavaa

  • Vektoritiedosto (.ai, .eps, .pdf, .svg) on aina paras valinta, skaalautuu kaikkiin kokoihin ilman laadun heikkenemistä.
  • Kuvatiedostojen (.png, .jpg) tulee olla vähintään 300 dpi.
  • Fontit tulee muuttaa poluiksi (outlines/curves) ennen lähetystä.
  • Nettisivuilta ladatut kuvat eivät yleensä sovellu painatukseen (liian pieni resoluutio).
  • Silkkipainatukseen: ilmoita Pantone-värikoodit jos tiedossa.
  • Lähetämme aina vedoksen ennen painotöiden aloittamista.
  • Aineiston vektorointi on saatavilla lisäpalveluna.

Lähetä aineisto tarjouspyynnön yhteydessä.

Tilaus- ja toimitusehdot

Minimi 10 kpl, 2–3 viikkoa
  • Minimitilaus 10 kpl
  • Hinnat alv 0 %, sisältävät painatuksen ja toimituksen
  • Vedos aina ennen tuotantoa
  • Toimitusaika noin 2–3 viikkoa vedoksen hyväksymisestä

Vertaa samankaltaisia malleja