Nimbus NB-HACL-M

Nimbus Harvard Classic miesten stretch-pikeepaita

Katso naisten malli

Miesten stretch-pikeepaita valmistettu 95-prosenttisesta OCS-sertifioidusta kammastusta luomupuuvillasta ja 5-prosenttisesta elastaanista. Paino 230 g/m². Grey Melange -värissä koostumus on 85 % OCS-luomupuuvilla / 10 % viskoosi / 5 % elastaani. Lue lisää tuotteesta ↓

Materiaali
Luomupuuvilla
Kangaspaino
230 g/m²
Istuvuus
Medium Fit Istuvuusopas
Sukupuoli
Miehet
Koot
S–4XL
Sertifikaatit
  • OCS
  • OEKO-TEX

Väri Dark Navy

Koot saatavilla valitussa värissä

  • S
  • M
  • L
  • XL
  • 2XL
  • 3XL
  • 4XL

43,18 € /kpl (alv 0 %)

54,19 €/kpl alv 25,5 %

20 kpl · 1-väripainatus

Laske hinta

Laske hinta

Valitse logo, paikat ja määrät. Hinta päivittyy heti.

1 Painatus vai brodeeraus?
Montako väriä logossa on?

Jokainen eri sävy on oma värinsä. Vaatteen väri ei ole painoväri. Ei varmuutta? Valitse arvio, tarkistamme logon ennen vedosta.

Toteutus: Silkkipainatus (valitsimme logollesi sopivan menetelmän)

Vertaa menetelmiä ja valitse itse
  • Silkkipainatus

    Sopii parhaiten
    1–4-väriset logot ja tekstit, isommat erät, yritys- ja tapahtumavaatteet.
    Hyvää
    Kestävin painatus. Muste imeytyy kankaaseen, joten pinta on pehmeä ja hengittävä. Tarkat Pantone-sävyt. Edullisin isoissa erissä.
    Huomioi
    Jokainen väri nostaa hintaa. Värillisiin ja tummiin vaatteisiin painetaan valkoinen pohjaväri, joka sisältyy hintaan. Ei sovi valokuviin eikä liukuväreihin.
  • DTF-painatus

    Sopii parhaiten
    Monivärinen logo tai kuva pienessä erässä, nimet ja numerot.
    Hyvää
    Kaikki värit ja valokuvat samaan hintaan, vaatteen väristä riippumatta. Tarkat yksityiskohdat.
    Huomioi
    Siirtopainatus jää kankaan pinnalle, tuntuu kalvona ja hengittää heikommin. Iso painatus jäykistää. Ei yhtä kestävä kuin silkkipainatus.
  • Brodeeraus

    Sopii parhaiten
    Rintalogot, pikeet, hupparit, takit ja lippikset. Edustusvaatteet.
    Hyvää
    Arvokas, kolmiulotteinen ilme. Erittäin kestävä, ei haalistu eikä halkeile. Hinta ei riipu vaatteen väristä.
    Huomioi
    Pienet yksityiskohdat ja ohuet tekstit eivät toistu. Ei liukuvärejä. Iso brodeeraus (selkä) on kallis, ja ohuessa paidassa brodeeraus voi kiristää.
2 Mihin logo tulee?

Vasen ja oikea vaatteen käyttäjän näkökulmasta.

Logon leveys (valinnainen)
cmenintään 10 cm
3 Värit ja määrät
43,18 € / kpl
Hintaportaat, € / kpl alv 0 %

Hinnat / kpl alv 0 %. Minimi 10 kpl, värit lasketaan yhteen.

Lisätiedot (valinnainen)

Näin tilaus etenee

  1. Valitse ja laske

    Valitse väri, määrä ja painatukset. Näet hinta-arvion heti.

  2. Lähetä tarjouspyyntö

    Lisää tuote tarjouskoriin ja liitä logo ja kokojakauma. Voit lisätä koriin useita värejä ja tuotteita.

  3. Hyväksy vedos

    Lähetämme vedoksen. Tuotanto alkaa vasta hyväksynnästäsi.

  4. Tuotanto

    Noin 2–3 viikkoa vedoksen hyväksymisestä.

  5. Toimitus

    Koko Suomeen. Toimituskulut sisältyvät hintaan.

Tuotetiedot

Tuotekuvaus

Miesten stretch-pikeepaita valmistettu 95-prosenttisesta OCS-sertifioidusta kammastusta luomupuuvillasta ja 5-prosenttisesta elastaanista. Paino 230 g/m². Grey Melange -värissä koostumus on 85 % OCS-luomupuuvilla / 10 % viskoosi / 5 % elastaani. Saatavana koot S–4XL ja 9 väriä: Black, Charcoal, Dark Navy, Grey Melange, Indigo Blue, Light Blue, Navy, Olive ja White.
Stretch deluxe -leikkaus muotoutuu istuvan tyylikkäästi liikkumisen mukaan. Paidassa on paitamainen kaulus (shirt collar stand), 3-nappinen etuhalkio ja tone in tone -napit.
Soveltuu silkkipainoon, brodeeraukseen ja lämpösiirtopainoon. Laskuri näyttää hinnan tilatulle määrälle — kokeile hintalaskuria tuotesivulla.
  • Stretch deluxe -leikkaus, muotoutuu liikkeen mukaan
  • Paitamainen kaulus (shirt collar stand) elegantilla ilmeellä
  • 3-nappinen etuhalkio, tone in tone -napit
  • 95 % OCS-sertifioitu kammattu luomupuuvilla / 5 % elastaani
  • 230 g/m², koot S–4XL

Kokotaulukko ja mitat

S–4XL
Mitat (cm)SMLXL2XL3XL4XL
Hihanpituus olkasaumasta (cm)2121,52222,52323,523,5
Rinnanympärys ½ (cm)47505356596266
Vyötärö ½ (cm)46495255586266
Alareunan leveys ½ (cm)46495255586266
Pituus selkäkeskeltä (cm)69717375777979
Kaulanympärys (cm)4243,54546,54849,551

Materiaali ja tuotetiedot

Luomupuuvilla, 230 g/m²
TuotekoodiNB-HACL-M
Materiaali95 % OCS-sertifioitu luomupuuvilla (kammattu pitkäkuituinen) / 5 % elastaani; Grey Melange: 85 % OCS-luomupuuvilla / 10 % viskoosi / 5 % elastaani
Paino230 g/m²
LeikkausPerusistuvuus, stretch deluxe -sovitus
OminaisuudetPaitamainen kaulus (shirt collar stand), 3-nappinen etuhalkio, tone in tone -napit

Hoito-ohjeet

  • Konepesu 40 °C
  • Ei valkaisua
  • Ei rumpukuivausta
  • Silitys matalalla lämmöllä
  • Pese nurinpäin käännettynä painatuksen suojaamiseksi

Merkkaustavat

Silkkipainatus, DTF-painatus, brodeeraus

Soveltuu painatukseen ja brodeeraukseen.

Silkkipainatus
Kestävin ja edullisin menetelmä suurille erille. Jopa 5 painoväriä Pantone-spottiväreillä. Paras hinta-laatu-suhde isoissa tilauksissa.

DTF-painatus
Täysväripainatus valokuville, liukuväreille ja monimutkaisille grafiikoille. Sopii myös pienemmille erille.

Lämpösiirtopainatus
Yksi- ja moniväriset logot ja tekstit, myös pienet erät ja nimet.

Brodeeraus
Klassinen ja kestävä merkkaus langalla. Erityisen suosittu huppareissa, collegepaidoissa, pikeepaidoissa, takeissa ja lippiksissä. Ehdotamme sopivan koon ja toteutustavan, jotta brodeerauksesta tulee hyvännäköinen.

Lue lisää painatusmenetelmistä →

Sertifikaatit

OCS, OEKO-TEX
  • Organic Content Standard 100 (OCS 100)Sertifikaatti: Nimbus Nordic A/S · CU1038206 · Control UnionVähintään 95 % luomuviljeltyä kuitua, jonka määrä on todennettu koko tuotantoketjussa. Ei kata kemikaaleja eikä tuotannon ympäristö- tai työoloja. Standardin sivu
  • OEKO-TEX® STANDARD 100Tuotteen jokainen osa (lanka, nappi, tarvike) on testattu yli 1 000 haitallisen aineen varalta. Ei kerro luomusta, kierrätyksestä eikä työoloista. Standardin sivu

Sertifikaatti koskee valmistajan painamatonta tuotetta. Painatus tai brodeeraus ei kuulu sertifiointiin.

Aineisto-ohjeet

Suositellut tiedostomuodot

FormaattiSoveltuvuus
.ai, .eps, .pdf (vektori)Paras, kaikki menetelmät
.svgHyvä, kaikki menetelmät
.png (min 300 dpi)DTF, lämpösiirto, silkkipaino
.jpg (min 300 dpi)DTF, lämpösiirto, silkkipaino

Huomioitavaa

  • Vektoritiedosto (.ai, .eps, .pdf, .svg) on aina paras valinta, skaalautuu kaikkiin kokoihin ilman laadun heikkenemistä.
  • Kuvatiedostojen (.png, .jpg) tulee olla vähintään 300 dpi.
  • Fontit tulee muuttaa poluiksi (outlines/curves) ennen lähetystä.
  • Nettisivuilta ladatut kuvat eivät yleensä sovellu painatukseen (liian pieni resoluutio).
  • Silkkipainatukseen: ilmoita Pantone-värikoodit jos tiedossa.
  • Lähetämme aina vedoksen ennen painotöiden aloittamista.
  • Aineiston vektorointi on saatavilla lisäpalveluna.

Lähetä aineisto tarjouspyynnön yhteydessä.

Tilaus- ja toimitusehdot

Minimi 10 kpl, 2–3 viikkoa
  • Minimitilaus 10 kpl
  • Hinnat alv 0 %, sisältävät painatuksen ja toimituksen
  • Vedos aina ennen tuotantoa
  • Toimitusaika noin 2–3 viikkoa vedoksen hyväksymisestä

Vertaa samankaltaisia malleja

    • Tämä tuote
    Nimbus

    Nimbus Harvard Classic miesten stretch-pikeepaita

    Materiaali
    Luomupuuvilla
    Paino
    230 g/m²
    Istuvuus
    Perusistuvuus

    alk. 43,18 € / kpl (20 kpl, alv 0 %)

  • Nimbus Altavista miesten pikeepaita
    • Kevyempi
    Nimbus

    Nimbus Altavista miesten pikeepaita

    Materiaali
    Puuvilla-sekoite
    Paino
    190 g/m²
    Istuvuus
    Perusistuvuus

    alk. 42,21 € / kpl (20 kpl, alv 0 %)

  • Nimbus Altavista naisten pikeepaita
    • Kevyempi
    Nimbus

    Nimbus Altavista naisten pikeepaita

    Materiaali
    Puuvilla-sekoite
    Paino
    190 g/m²
    Istuvuus
    Perusistuvuus

    alk. 42,21 € / kpl (20 kpl, alv 0 %)

  • Nimbus Clearwater miesten pikeepaita
    • Kevyempi
    Nimbus

    Nimbus Clearwater miesten pikeepaita

    Materiaali
    Polyesteri
    Paino
    180 g/m²
    Istuvuus
    Perusistuvuus

    alk. 38,35 € / kpl (20 kpl, alv 0 %)

  • Nimbus Clearwater naisten pikeepaita
    • Kevyempi
    Nimbus

    Nimbus Clearwater naisten pikeepaita

    Materiaali
    Polyesteri
    Paino
    180 g/m²
    Istuvuus
    Perusistuvuus

    alk. 38,35 € / kpl (20 kpl, alv 0 %)