Nimbus NB-BRLS-L

Nimbus Brighton naisten pitkähihainen neulepikee

Katso miesten malli

Brighton-sarjan naisten pitkähihainen neulepikee on hienoneulosta, joka on pitkäkuituista OCS-sertifioitua luomupuuvillaa ja polyamidia. Neulottu pikeekaulus ja nelinappinen etuhalkio antavat siistin ilmeen, ja neulos pitää muotonsa päivän mittaan. Lue lisää tuotteesta ↓

Materiaali
Puuvilla-sekoite
Kangaspaino
190 g/m²
Istuvuus
Medium Fit Istuvuusopas
Sukupuoli
Naiset
Koot
XS–3XL
Sertifikaatit
  • OCS

Väri Sand Melange

Koot saatavilla valitussa värissä

  • XS
  • S
  • M
  • L
  • XL
  • 2XL
  • 3XL

72,90 € /kpl (alv 0 %)

91,49 €/kpl alv 25,5 %

20 kpl · pienikokoinen brodeeraus

Laske hinta

Laske hinta

Valitse logo, paikat ja määrät. Hinta päivittyy heti.

1 Brodeeraus
BrodeerausNeulepintaan logo brodeerataan. Ommellaan langalla, arvokas ja erittäin kestävä.

Toteutus: Brodeeraus (valitsimme logollesi sopivan menetelmän)

2 Mihin logo tulee?

Vasen ja oikea vaatteen käyttäjän näkökulmasta.

Logon leveys (valinnainen)
cmenintään 10 cm
3 Värit ja määrät
72,90 € / kpl
Hintaportaat, € / kpl alv 0 %

Hinnat / kpl alv 0 %. Minimi 10 kpl, värit lasketaan yhteen.

Lisätiedot (valinnainen)

Näin tilaus etenee

  1. Valitse ja laske

    Valitse väri, määrä ja painatukset. Näet hinta-arvion heti.

  2. Lähetä tarjouspyyntö

    Lisää tuote tarjouskoriin ja liitä logo ja kokojakauma. Voit lisätä koriin useita värejä ja tuotteita.

  3. Hyväksy vedos

    Lähetämme vedoksen. Tuotanto alkaa vasta hyväksynnästäsi.

  4. Tuotanto

    Noin 2–3 viikkoa vedoksen hyväksymisestä.

  5. Toimitus

    Koko Suomeen. Toimituskulut sisältyvät hintaan.

Tuotetiedot

Tuotekuvaus

Brighton-sarjan naisten pitkähihainen neulepikee on hienoneulosta, joka on pitkäkuituista OCS-sertifioitua luomupuuvillaa ja polyamidia. Neulottu pikeekaulus ja nelinappinen etuhalkio antavat siistin ilmeen, ja neulos pitää muotonsa päivän mittaan.
Materiaali on 82 % OCS-sertifioitu luomupuuvilla / 18 % polyamidi, paino 190 g/m². Koot XS–3XL, 5 väriä: Sand Melange, Navy, Olive Melange, Black ja Grey Melange.
Neule merkitään brodeerauksella, ja kirjailtu logo sopii rintaan tai hihaan. Mallista on myös miesten versio.
  • 82 % OCS-sertifioitu pitkäkuituinen luomupuuvilla / 18 % polyamidi
  • Hienoneule, 190 g/m²
  • Neulottu pikeekaulus
  • Resorit hihansuissa ja helmassa
  • Pitää muotonsa

Kokotaulukko ja mitat

XS–3XL
Mitat (cm)XSSMLXL2XL3XL
Olkaleveys (cm)34353637383940
Hihanpituus (cm)61,562,563,564,565,566,567,5
Rinnanympärys ½ (cm)42454851545761
Vyötärö ½ (cm)39424548515559
Alareunan leveys ½ (cm)42454851545761
Pituus selkäkeskeltä (cm)58606264666870

Materiaali ja tuotetiedot

Puuvilla-sekoite, 190 g/m²
TuotekoodiNB-BRLS-L
Materiaali82 % OCS-sertifioitu luomupuuvilla / 18 % polyamidi
Paino190 g/m²
IstuvuusPerusistuvuus
KootXS–3XL

Hoito-ohjeet

  • Konepesu enintään 30 °C, erittäin hellävarainen ohjelma
  • Ei valkaisua
  • Ei rumpukuivausta
  • Kuivatus tasaisella alustalla
  • Silitys enintään 110 °C ilman höyryä
  • Ei kemiallista pesua

Merkkaustavat

Brodeeraus

Neulepintaan logo tehdään brodeerauksena. Hinta-arvio sisältää pienikokoisen brodeerauksen (leveys n. 6–8 cm).

Brodeeraus
Ommeltu logo joustaa neuleen mukana ja kestää pesut. Painatus ei kiinnity neulepintaan tasaisesti, joten sitä ei käytetä näissä tuotteissa. Jopa 12 lankaväriä.

Miksi hinta nousee pienemmillä määrillä?
Brodeerauksen aloituskulu (ohjelmointi ja koneen asetus) jakautuu tilausmäärän kesken. Pienissä erissä aloituskulu painaa kpl-hintaa enemmän; suurissa erissä se häviää lähes kokonaan. Itse brodeerauksen kpl-hinta on aina sama.

Lue lisää painatusmenetelmistä →

Sertifikaatit

OCS, amfori BSCI
  • Organic Content Standard Blended (OCS)Sertifikaatti: Nimbus Nordic A/S · CU1038206 · Control Union5–95 % luomuviljeltyä kuitua, loput muuta kuitua. Osuus ilmoitetaan ja todennetaan ketjussa. Ei kata kemikaaleja eikä tuotannon ympäristö- tai työoloja. Standardin sivu
  • Valmistettu amfori BSCI -auditoidussa tehtaassaamfori BSCI on yritysten ohjelma, jossa toimittajatehtaiden työoloja auditoidaan ja parannetaan. Se ei ole sertifiointi eikä tuotemerkki. Standardin sivu

Sertifikaatti koskee valmistajan painamatonta tuotetta. Painatus tai brodeeraus ei kuulu sertifiointiin.

Aineisto-ohjeet

Suositellut tiedostomuodot

FormaattiSoveltuvuus
.ai, .eps, .pdf (vektori)Paras, kaikki menetelmät
.svgHyvä, kaikki menetelmät
.png (min 300 dpi)DTF, lämpösiirto, silkkipaino
.jpg (min 300 dpi)DTF, lämpösiirto, silkkipaino

Huomioitavaa

  • Vektoritiedosto (.ai, .eps, .pdf, .svg) on aina paras valinta, skaalautuu kaikkiin kokoihin ilman laadun heikkenemistä.
  • Kuvatiedostojen (.png, .jpg) tulee olla vähintään 300 dpi.
  • Fontit tulee muuttaa poluiksi (outlines/curves) ennen lähetystä.
  • Nettisivuilta ladatut kuvat eivät yleensä sovellu painatukseen (liian pieni resoluutio).
  • Silkkipainatukseen: ilmoita Pantone-värikoodit jos tiedossa.
  • Lähetämme aina vedoksen ennen painotöiden aloittamista.
  • Aineiston vektorointi on saatavilla lisäpalveluna.

Lähetä aineisto tarjouspyynnön yhteydessä.

Tilaus- ja toimitusehdot

Minimi 10 kpl, 2–3 viikkoa
  • Minimitilaus 10 kpl
  • Hinnat alv 0 %, sisältävät painatuksen ja toimituksen
  • Vedos aina ennen tuotantoa
  • Toimitusaika noin 2–3 viikkoa vedoksen hyväksymisestä

Vertaa samankaltaisia malleja

    • Tämä tuote
    Nimbus

    Nimbus Brighton naisten pitkähihainen neulepikee

    Materiaali
    Puuvilla-sekoite
    Paino
    190 g/m²
    Istuvuus
    Perusistuvuus

    alk. 72,90 € / kpl (20 kpl, alv 0 %)

  • Nimbus Ashbury miesten neule
    • Kevyempi
    Nimbus

    Nimbus Ashbury miesten neule

    Materiaali
    Villasekoite
    Paino
    155 g/m²
    Istuvuus
    Perusistuvuus

    alk. 67,10 € / kpl (20 kpl, alv 0 %)

  • Nimbus Ashbury naisten neule
    • Kevyempi
    Nimbus

    Nimbus Ashbury naisten neule

    Materiaali
    Villasekoite
    Paino
    155 g/m²
    Istuvuus
    Perusistuvuus

    alk. 67,10 € / kpl (20 kpl, alv 0 %)

  • Nimbus Brighton miesten neule
    Nimbus

    Nimbus Brighton miesten neule

    Materiaali
    Puuvilla-sekoite
    Paino
    190 g/m²
    Istuvuus
    Perusistuvuus

    alk. 67,10 € / kpl (20 kpl, alv 0 %)

  • Nimbus Brighton miesten neule lyhyellä vetoketjulla
    • Vetoketjulla
    Nimbus

    Nimbus Brighton miesten neule lyhyellä vetoketjulla

    Materiaali
    Puuvilla-sekoite
    Paino
    190 g/m²
    Istuvuus
    Perusistuvuus

    alk. 72,90 € / kpl (20 kpl, alv 0 %)